Leden 2016

Deník života 8

6. ledna 2016 v 14:35 | Da* |  My story
Procházela jsem se kolem starého nádraží a přemýšlela. Jak mohu zase vidět 'úryvek'? Uvidím ještě někdy vůbec nějaký? A můžu si ho přivolat, nebo ne? Měla jsem tolik nezodpovězených otázek. A chtěla jsem co nejrychleji odpovědi, které se mi však zatím nedostávaly.
***
Najednou začalo pršet. Nejprve slabě a málo. Potom se, ale intenzita zvýšila a z malého deštíku se stal liják. Byla jsem hrozně mokrá a nic na mém těle teď nebylo suché. A k tomu mi začínala být strašná zima. Běžela jsem zpátky domů, co nejrychleji to šlo. Nestála jsem o nachlazení a zbytečné otázky.
***
Jakmile jsem ulehla, oči se mi únavou zavřela a já v mžiku usnula. Chvíli byla jen tma a já klidně dýchala. Slyšela jsem jen svůj dech. Po té chvíli jsem se propadla do bezesné noci.
***
V sobotu ráno vstávám skoro vždy kolem 10 hodiny. Dneska jsem se, ale probudila už v 5 hodin. Oblékla sem se, do své domácí soupravy, která se skládá z šedivých legín a černého trika. Vyšla jsem z domu. Je tu krásně. Šla jsem, k rybníku, který je hned, před naším domem. Brzo ráno tu není ani provoz a tak mám čas poslouchat zvuky přírody.
***

Koukala jsem na rybník a tak za ani né 5 minut se to stalo zas. Viděla jsem 'úryvek': Stála jsem na nějaké křižovatce, nejspíše z města…Přede mnou se objevila postava. Byla to dívka s dlouhými černými vlasy. Na sobě měla modré džíny, šedou mikinu a v ruce svírala malý černý kufřík. Šla volnou chůzí, přímo ke mně. Z ničeho nic se po mé pravici objevil Blake. Netušila jsem, kde se tu vzal, ale je zřejmé, že v úryvku je možné vše. Dívka došla svou volnou chůzí konečně k nám. Její tvář už jsem jistě někde viděla. Byla mi hodně povědomá a byla jsem si sakra jistá, že jí znám…Jen sem si nemohla vzpomenout co to je za dívku. Na její jméno a její původ. Nejprve pohlédla na mne. Ale jen krátce. Poté na Blaka. Věnovala mu opravdu dlouhý pohled…Začínala se mě zmocňovat žárlivost a to i přesto, že s Blakem nechodím. Pak se to vše zase rozplynulo a já vnímala prostor před sebou.